EnglishTurkish

Whitney Houston Anısına…

🥀 10 yıl önce intihar eden Whitney, bence bu yeryüzünde gelmiş geçmiş en büyük ses sanatçısısı ve çok değerli, kıymetli bir müzisyen..

🥀 Hayat hikayesinin anlatıldığı “Whitney: Can I be me?” adlı belgesel filmde, sevgili Whitney Houston hayatta en önem verdiği iki kelimeden bahsetmiş: Bunlar, kabulleniş ve sevgi.

🥀 Her insan bu hayat denen yolculukta sevdiği/değer verdiği insanlar tarafından kabul ve sevgi görmek ister. Göremediğinde ise, psikolojik sorunlar/ruhsal bunalımlar ortaya çıkabilir. Ailemizin, arkadaşlarımızın, dostlarımızın ve sevgililerimizin/eşlerimizin bizi biz olduğumuz için sevmediklerini ve kabul etmediklerini gördüğümüzde ve buna inandığımızda mutsuz, huzursuz, depresif, kırılgan ve tükenmiş hissedebiliriz.

🥀 Bu duygu durumuna geçiş yaptığımızda ise, güvenilir ve doğru bir psikoterapi süreci deneyimleyemezsek yaşamdan vazgeçme noktasına gelebiliriz. Hayatın bize verilmiş bir armağan olduğunu unutabiliriz. Kıymetli canımızdan, benliğimizden, nefesimizden vazgeçebiliriz ne yazık ki..

🥀 Halbuki, psikologlar (lütfen psikologların eğitim geçmişini iyi araştırın, sahte psikologlar türedi, toplumun akıl sağlığını tehdit ediyorlar!) ve sanat terapistleri ya da sanatı terapi olarak yaşantımıza dahil etmek isteyen uzman psikologlar olarak her bir bireyin sosyal çevresinden göremediği kabul ve sevgi kavramlarını psikoterapi süreçlerinde danışanlara hissettirebilir ve karşılıklı güven, kabul ve sevgiyi terapötik ortam aracılığıyla gösterebiliriz.

🥀 Bunu başarabilirsek, belki de intihar oranlarında ciddi düşüşler gözlemleyebiliriz.
Ve böylelikle dünya çapında, bu yeryüzüne gelmiş anlamlı, değerli, kıymetli sesler yaşamlarından vazgeçmek durumunda kalmazlar..

🥀Ve hep hatırlarlar.. Hayat verilmiş bir armağandır insana..

🥀 Müzik yeteneklerinin ve şarkılarının diğer insanların yüreğine nasıl dokunduğunu, başkalarına bu dünyada nasıl daha rahat nefes aldırdığını ve ilham olduğunu bilerek yaşamlarına mutlu ve anlamlı bir şekilde devam edebilirler..

🥀 Sevgili Whitney Houston keşke o muhteşem sesi ile var olmaya devam edebilseydi bu yeryüzünde..

🥀 “I will always love you” şarkısı onun eşsiz yorumu ve sesi ile bu kadar anlamlı hale gelmişti..

🥀 Umarım cennetin en güzel köşesinde huzur bulmuştur ruhun sevgili Whitney..

🥀 Sesini hasretle kucaklıyor ve seni çok seviyorum..

🥀 Yaşadığım duygulara tercüman ve derman olduğun için sana sonsuz teşekkürler…

🥀 İyi ki vardın bu dünyada,
Sen olmasan aşk öksüz kalırdı..

Sevgilerimle,
Uzm. Psk. Melis Kümbetlioğlu

Uzm. Psk. Melis Kümbetlioğlu

Ankara’da doğdum. Lise eğitimimi MEV Özel Koleji’nde (Köksal Toptan Lisesi’nde) tamamladım. Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun olduktan sonra...

Çocukken herkes bir sanatkardır, zor olan yetişkinken sanatkar kalabilmektir.

Depresyon Üzerine

Depresyon nasıl bir şey mi? Anlatayım size.. Yavaş yavaş tükenir insan.. Yaşadığı hayal ve kalp