EnglishTurkish

Larry Roberts: “Müzik duyguların duyuluşudur.”

Larry Roberts: “Müzik duyguların duyuluşudur.”
Müziği ve bu alıntıyı çok seviyorum.

Eddie Vedder tarafından yazılan “Black” adlı şarkı, müzisyenin gençliğinde tanıdığı bir kız ile ilgilidir.
Vedder bu şarkının ilk ilişkiler (çocukluk/ergenlik dönemindeki) hakkında olduğunu söylemiş.
Eddie Vedder: “Bu şarkı bırakmakla ilgili. Bir ilişkinin dünyanın yerçekimine, insanları nereye götüreceğine ve nasıl büyüyeceklerine dayanması çok nadir görülen bir durumdur. Şöyle bir şey duymuştum; karşılıksız bir aşk olmadıkça gerçek bir aşka sahip olamazsın. Bu durum çok zor olabilir çünkü senin en gerçek olan aşkın, sonsuza kadar sahip olamayacağındır.”

Eğer siz de Eddie Vedder gibi çocukluğunuzda/gençliğinizde karşılıksız aşkı deneyimlediyseniz ya da hala böylesine zor bir süreç yaşıyorsanız ve bu sözler içinize bir damla dahi olsa su serpiyorsa (çünkü yaşadığınız duyguların çok gerçek duygular olduğunu ve birçoğumuzun başına gelebileceğini anlıyorsanız bu sözler aracılığıyla) müzisyenlerin, müziğin ve şarkıların iyileştirici gücünü hayatınıza dahil edebiliyorsunuz demektir.

Duygularımıza tercüman ve derman olan müzisyenlerin ve onların eşsiz şarkılarının iyileştirici gücünü hayatınızın her bir anında hissedebilmeniz ve böylelikle daha rahat nefes alabilmeniz dileğiyle..

Sevgilerimle,
Uzm. Psk. Melis Kümbetlioğlu

Uzm. Psk. Melis Kümbetlioğlu

Ankara’da doğdum. Lise eğitimimi MEV Özel Koleji’nde (Köksal Toptan Lisesi’nde) tamamladım. Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun olduktan sonra...

Çocukken herkes bir sanatkardır, zor olan yetişkinken sanatkar kalabilmektir.

Depresyon Üzerine

Depresyon nasıl bir şey mi? Anlatayım size.. Yavaş yavaş tükenir insan.. Yaşadığı hayal ve kalp